Go to footer

seroqel

Тук можете да споделите своя личен опит в справянето с проблеми с Вашето индивидуално психично здраве, да получите и дадете подкрепа или съвет от други посетители на форума.

seroqel

Мнениеот viara » 16 Авг 2006, 15:03

Имам едно въпросче, ако може някой да ми отговори! До сега нищо не срещнах във форума за лекарството seroqel. Имам близък с диагноза параноидна шизофрения, на когото изписват това лекарство. Когато пие таблетките се чувства сравнително добре, но постоянно му се спи и от време на време спира приема- тогава както предполагате, състоянието му се влошава! Последния път беше спрял да пие лекарството 10 дена!!!! Едва го накарахме да започне пак! Дали няма по-добро лекалство от гледна точка на странични ефекти?
viara

Мнениеот Agi » 18 Авг 2006, 09:36

По скоро трябва да говори с психиатъра за намаляне на дозировката не знам колоко пъти дневно го пие медикамента .Мисля че той беше нов и много добър медикамент но ще потърся инфо и пак ще пиша ако разбера нещо повече.Защото аз пия Зелдокс но само вечер -резултат-заспивам в 10 ч вечерта спя до 7.30 дозировката е поддържаща през деня изобщо не заспивам .Но мога да си представя ако го пия и сутрин колко щях да спя .Сигурно има нужда от тази дозировка щом психиатърът е преценил но ако се пие редовно и той се стабилизира за постоянно тя се намаля .Не знам какво мисли неговият психиатър дали той ще пие лекарствата които постепенно ще се намалят и в срок от няколко години ще се спрат .Ако има тая надежда мисля че ще ги пие редовно без да си играе със здравето-просто трябва да поговори.
Agi

seroqel

Мнениеот viara » 18 Авг 2006, 12:35

Благодаря, Аги! И аз си мисля , че дозата му е висока. Според мен още в началото когато му поставиха диагнозата/преди 1г. мисля/състоянието му не беше крайно зле-спря да се среща с приятели и реши, че някой го подслушва и следи, но други позитивни симптоми нямаше. Дневната му доза е 400мг., т.е. 2 таблетки разделени така:сутрин половинка, вечер таблета и половина. Ама като ги спира, как да се прецени кога няма да има нужда от тях изобщо??? Взема ги година , но не е редовно...и то, поне аз така си мисля, защото много го е яд , че постоянно му се спи...Реално погледнато и аз щях да се изнервям ако не мога да си държа очите отворени. Ще взема да поговоря лично аз с доктора.Дано да не е друга причината поради която ги спира.
viara

Мнениеот гост » 18 Авг 2006, 17:00

Аз също съм на сероквел и ламиктал,но съм с биполярно разстройство.И на мен ми се доспива сутрин след като взема хапчето,но няма какво да направя.Пия страшно много кафе и просто изтрайвам този един час през който ми се спи.Може би кафето ми помага,но след този час съм абсолютно във форма.Вечер го пия към 10.30 и си спя без проблем.Дозата ми е 400мг и досега пиех по едно хапче сутрин и вечер.От тук разбрах че мога да вземам половин таблетка сутрин и една и половинка вечер и със съгласието на психиатърката ми ще започна да го пия така.Преди вземах други лекарства,но страничните ефекти бяха много.Например имах проблеми с месечният си цикъл и от както съм на сероквел нямам никакви проблеми.Това е един доста добър медикамент за мен.
гост

Назад към Начало форум

Назад към ЛИЧЕН ОПИТ